Nejzkorumpovanější zemí v Evropě je Ukrajina. V žebříčku "čistoty" podle organizace Transparency International je ze 168 sledovaných zemí až sto třicátá. Odhalovat korupčníky a vazby mezi nimi má za úkol Národní protikorupční úřad, zřízený před rokem.

"Naše instituce vznikla proto, že míra korupce na Ukrajině je opravdu velmi vysoká. Zajímáme se o majetkové poměry nejvyšších vládních činitelů, poslanců a vlivných státních úředníků. Máme právo vyšetřovat také pracovníky prokuratury a všechny soudce bez výjimky," uvádí ředitel úřadu Artem Sytnyk. Vyšetřování "běžné korupce", například ve zdravotnictví, provádějí dál dosavadní orgány.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.