David Rath dělal od začátku vše proto, aby svůj sledovaný korupční proces shodil − jako neférový, zmanipulovaný a postavený na nezákonných odposleších. Nyní se zdá, že bývalý poslanec a středočeský hejtman za ČSSD dostal šanci, že bude moct tyhle argumenty znovu vytáhnout u Krajského soudu v Praze, který ho loni poslal nepravomocně na 8,5 roku do vězení.

Jak velká je možnost, že Rath uspěje, zatím vědí jen odvolací vrchní soudci, k nimž se někdejší politik odvolal. Včera oznámili, že rozsudek neplatí, a krajský soud se musí znovu Rathovou kauzou zabývat. Proč a v čem rozhodl soud špatně, však zatím ví jen senát vrchního soudu. Netuší to Rath ani dalších deset obžalovaných, kterým teprve podrobné zdůvodnění přijde poštou.

Stejně jako státnímu zástupci, který Ratha obžaloval kvůli úplatkům ve výši 41 milionů za zakázky Středočeského kraje. "Nemohu zatím říct, proč jsme tak rozhodli. Až to bude doručené oběma stranám, kterých se to týká, sdělíme ty zásadní informace," řekl předseda senátu vrchního soudu Pavel Zelenka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.