Andrej Babiš se vyjádřil, že považuje horní komoru parlamentu za zbytečnou. Senát je podle něj drahý a zdržuje, tudíž by se měl zrušit. Podobných "zbytečností" je ovšem v systému liberální demokracie celá řada. Takže nabízíme Andreji Babišovi tipy na další úpravy, které by fungování politiky a celé společnosti nesporně zlevnily a zrychlily. Návrh je pro přehlednost strukturován v deseti postupných krocích.

Krok 1: Zrušení prvního a druhého čtení zákonů v Poslanecké sněmovně. Legislativní proces je moc dlouhý a složitý. Spousta se toho namudruje, nažvaní. Něrobí sa. Sněmovna je ale od toho, aby zákony efektivně a rychle schvalovala, takže k čemu nějaké první a druhé čtení? Každý poslanec přece musí pochopit, že když si chce zákony předem přečíst (a potom ještě podruhé), má to udělat doma před spaním, a ne s tím otravovat veřejnost za její peníze ve své pracovní době. Normální a efektivní demokratický postup je, že vláda navrhne zákon, šup s ním do sněmovny, tam se všechno bez nějakých řečí odhlasuje a je to!

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru