Nejvíce majetku mezi českými správci fondů kvalifikovaných investorů obhospodařuje investiční společnost Avant. Hlavní část z více než 16 miliard korun je investována do developerských projektů a české zemědělské půdy. "To je agenda, ve které máme i osobní zkušenost. Cítíme, že jsme v této oblasti specialisty," říká šéf firmy Pavel Doležal.

Jeho strategií je spojovat se v nejrůznějších oblastech s partnery z oboru. "Specifické fondy neděláme sami, ale vždy s nějakým partnerem, který tomu rozumí. Například v případě výstavby či rekonstrukcí bytových domů spolupracujeme jen s firmami, které mají na trhu 10 let zkušeností a dokázaly si vybudovat renomé," popisuje Doležal a dodává, že developer není v tomto případě jen dodavatelem stavby, ale stává se sám investorem. "Oni vidí díky svým zkušenostem příležitosti na trhu a chtějí udělat více projektů, než na kolik stačí jejich finanční kapacita. To je pro nás ideální partner," vysvětluje Doležal.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?