Nejvíce majetku mezi českými správci fondů kvalifikovaných investorů obhospodařuje investiční společnost Avant. Hlavní část z více než 16 miliard korun je investována do developerských projektů a české zemědělské půdy. "To je agenda, ve které máme i osobní zkušenost. Cítíme, že jsme v této oblasti specialisty," říká šéf firmy Pavel Doležal.

Jeho strategií je spojovat se v nejrůznějších oblastech s partnery z oboru. "Specifické fondy neděláme sami, ale vždy s nějakým partnerem, který tomu rozumí. Například v případě výstavby či rekonstrukcí bytových domů spolupracujeme jen s firmami, které mají na trhu 10 let zkušeností a dokázaly si vybudovat renomé," popisuje Doležal a dodává, že developer není v tomto případě jen dodavatelem stavby, ale stává se sám investorem. "Oni vidí díky svým zkušenostem příležitosti na trhu a chtějí udělat více projektů, než na kolik stačí jejich finanční kapacita. To je pro nás ideální partner," vysvětluje Doležal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • "Fondy alternativních investic vyhledávají zejména lidé, kteří mají k aktivům, jako je půda, obrazy či nemovitosti, vztah," říká šéf investiční společnosti Avant Pavel Doležal.
  • Zájem o alternativní investice roste díky tomu, že Češi bohatnou. Dalším důvodem jsou nízké úrokové sazby, které sráží výnos tradičních aktiv.
  • Strategií společnosti, která ve svých fondech obhospodařuje majetek za 16 miliard korun, je spolupráce s partnery - specialisty z různých oborů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru