Nejvíce majetku mezi českými správci fondů kvalifikovaných investorů obhospodařuje investiční společnost Avant. Hlavní část z více než 16 miliard korun je investována do developerských projektů a české zemědělské půdy. "To je agenda, ve které máme i osobní zkušenost. Cítíme, že jsme v této oblasti specialisty," říká šéf firmy Pavel Doležal.

Jeho strategií je spojovat se v nejrůznějších oblastech s partnery z oboru. "Specifické fondy neděláme sami, ale vždy s nějakým partnerem, který tomu rozumí. Například v případě výstavby či rekonstrukcí bytových domů spolupracujeme jen s firmami, které mají na trhu 10 let zkušeností a dokázaly si vybudovat renomé," popisuje Doležal a dodává, že developer není v tomto případě jen dodavatelem stavby, ale stává se sám investorem. "Oni vidí díky svým zkušenostem příležitosti na trhu a chtějí udělat více projektů, než na kolik stačí jejich finanční kapacita. To je pro nás ideální partner," vysvětluje Doležal.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru