Silnice stoupá ve spirále a ostrých zatáčkách na iráckou horu Alfáf. Nejdříve k opuštěné bráně, kde cedule ukazuje doleva směr do Mosulu. Tam se nyní dojet nedá. Vpravo pokračuje k závoře, u které ostraha kontroluje, kdo a proč přijíždí. Je to cesta do kláštera Mar Mattai, založeného ve 4. století. Jednoho z nejstarších stále existujících klášterů na světě.

Z hory je výhled do širokého okolí až k Mosulu. A na první linie Islámského státu. Klášter Mar Mattai je vzdušnou čarou vzdálen od území, které ovládají džihádisté, sotva tři kilometry.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.