Napiš mi, co děláš a kolik bereš, a já ti řeknu, jestli jsi muž, nebo žena. V Česku, zemi s jedním z nejvyšších rozdílů v odměňování podle pohlaví, by se takový anonymní odhad založený pouze na platu a kariéře dělal jednoduše. Každý návrh, zákon či vyhláška, které aspoň trochu naruší tuto platovou predestinaci, jsou proto vítány. Protože "trh" či "vývoj" sám o sobě, bez umělých vpádů "feministických aktivistů", žádné zlepšení nepřinese.

Stačí se podívat na argumenty, proč mají ženy a muži jiný plat. Ty se totiž neustále opakují. Například: Ženy berou méně proto, že se častěji než muži uplatňují třeba v hůře placených zaměstnáních.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru