Pro majitele uherskobrodské kavárny Ulité Kafé Karla Gregora existuje jen jeden termín, kdy se začne vážně zajímat o elektronickou evidenci tržeb. Je to 1. prosinec, kdy nová daňová povinnost začne platit pro všechny hospodské, restauratéry a hoteliéry.

"Oddaluji to, co to půjde. Elektronickou evidenci tržeb považuji za instrument k dohlížení a šikaně," řekl Gregor.

Sám ale ví, že EET nezačíná až v prosinci, ale že start přijde už za pár dnů, 1. listopadu. První měsíc však bude dobrovolný, aby si podnikatelé mohli otestovat, jak jim pracuje elektronická pokladna a jak se jim daří nahlížet do účtů již odeslaných na servery ministerstva financí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.