Monsieur, byl jste přerušen. Mluvil jste cizím jazykem…" zjistil od francouzské spojovatelky po vypuknutí druhé světové války hlavní hrdina Simmelova románu Nemusí být vždy kaviár. Soudě podle desítek incidentů s okřikováním cizinců v dopravních prostředcích, na čerpacích stanicích a jinde, si právě takto vyložili někteří xenofobně smýšlející Britové výsledek unijního referenda. Poslední návrhy, prohlášení, ale i rozhodnutí londýnského kabinetu tyhle nálady nejenže netlumí, ale naopak je rozdmýchávají.

Sara Hagemannová je mezinárodně uznávaná odbornice na problematiku Evropské unie. Minulý týden se tahle Dánka dozvěděla, že je sice dost dobrá na to, aby ji zaměstnávala prestižní London School of Economics, ale že už nadále nemůže připravovat expertizy pro britskou vládu. Důvod? Není občankou Spojeného království… Kabinet má prý obavy z úniku citlivých informací a z možného prozrazení britské strategie pro nadcházející tvrdá jednání se zbytkem unie o brexitu. Celkem evidentní porušení antidiskriminačního zákona zřejmě Londýn až tak netrápí…

V článku se dále dozvíte

  • Jak si britští xenofobové vykládají brexit?
  • Británie je benevoletní.
  • Mnoho Evropanů Británii v příštích letech opustí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.