Monsieur, byl jste přerušen. Mluvil jste cizím jazykem…" zjistil od francouzské spojovatelky po vypuknutí druhé světové války hlavní hrdina Simmelova románu Nemusí být vždy kaviár. Soudě podle desítek incidentů s okřikováním cizinců v dopravních prostředcích, na čerpacích stanicích a jinde, si právě takto vyložili někteří xenofobně smýšlející Britové výsledek unijního referenda. Poslední návrhy, prohlášení, ale i rozhodnutí londýnského kabinetu tyhle nálady nejenže netlumí, ale naopak je rozdmýchávají.

Sara Hagemannová je mezinárodně uznávaná odbornice na problematiku Evropské unie. Minulý týden se tahle Dánka dozvěděla, že je sice dost dobrá na to, aby ji zaměstnávala prestižní London School of Economics, ale že už nadále nemůže připravovat expertizy pro britskou vládu. Důvod? Není občankou Spojeného království… Kabinet má prý obavy z úniku citlivých informací a z možného prozrazení britské strategie pro nadcházející tvrdá jednání se zbytkem unie o brexitu. Celkem evidentní porušení antidiskriminačního zákona zřejmě Londýn až tak netrápí…

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?