Zpěvák Karel Gott včera v Praze pokřtil kolekci s názvem 40 slavíků. Kompilace obsahuje hity z období 1963 až 2016, s nimiž uspěl v anketě Český, dříve Zlatý slavík. V kolekci na dvou CD jsou také dvě nové písně Země vstává a Perfektní den, první skladby natočené po Gottově onkologické léčbě. Kmotrem nahrávky se stal Jiří Suchý. 40 slavíků se ihned po vydání dostalo do čela prodejní hitparády, kde se drží již druhý týden. Gott také od vydavatelství Supraphon obdržel zlatou desku za půlmilionový obrat při prodeji alba. Karel Gott většinu z nás provázel po celý život, v dobrém i ve zlém. 40 slavíků je "jen" ocenění a nahrávka. Jeho stopa se ale neomezuje pouze na to.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru