Bohatý člověk se všude na světě pozná jednoduše: má bílé a rovné zuby, které zcela evidentně nepotřebují superkvalitní lepidlo, jež tmelí nejen protézu, ale podle reklamy i celou rodinu. Zubařská péče je drahá všude na světě a kvalitní chrup je jednoznačným identifikátorem člověka, který na to má. Protože většina stomatologické péče nikde na světě nespadá pod standardní zdravotní pojistku. To samé se týká i České republiky. Stomatologie je jediný lékařský obor v Česku, který má téměř 20 let korunový − nikoliv bodový − sazebník na výkony a který zcela legálně vybírá smluvní ceny podle "nákladové kalkulace". Což také vysvětluje, proč se stejná korunka či plomba může cenově lišit o několik tisíc korun.

V případě zubařů nadstandard nikdo nezpochybňuje. Volby "vyhrávají" placené amalgámové plomby, případně trhání zubů (dokonce s anestezií) zdarma. Což je také skoro všechno, co veřejné zdravotní pojištění platí.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru