Stejně jako teď i před třemi lety hodně pršelo. Svah nad dálnicí D8 nedaleko Litoměřic se dal tehdy do pohybu a způsobil obrovský sesuv, jehož následky se řeší dodnes. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) v úterý oznámil, že dálnice z Prahy přes Ústí nad Labem do Německa má další problém: nedaleko vesnice Prackovice se svah estakády nesoucí dálnici pohnul o několik milimetrů.

Místo přitom leží jen pár stovek metrů od sesuvu z roku 2013, kdy masa zeminy a kamení posunula rozestavěnou dálnici o 40 metrů, poškodila i železniční trať a způsobila škody za miliardu korun.

Podle Ťoka hned začaly práce na zpevnění svahu a zatím není ohrožen slib, který dal už dříve: že Češi budou na vánoční trhy jezdit do Německa už po nové dálnici. Otevření plánuje na 17. prosince, ovšem za podmínky, že dálniční estakády budou bezpečné.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.