V Lipníku nad Bečvou začnou stavět novou sportovní halu. I když si na ni uložili stranou 30 milionů korun z přebytku posledních let, nestačí to. Jen částečně pomůže i 18 milionů dotace od Olomouckého kraje. V Lipníku si stejně budou muset půjčit.

"Nejsme nijak zadlužení. Od roku 1990 půjde teprve o druhý úvěr. Rozhodli jsme se pro něj vzhledem k příznivé době, co se týče úrokových sazeb," říká starosta obce Miroslav Přikryl s tím, že úvěr bude ve výši 35 milionů korun. Výstavba sportovní haly je pro ně dlouholetá priorita, přesto se budou snažit vše rychle splatit − zastupitelstvo se bude rozhodovat mezi pěti- a sedmiletým úvěrem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.