Zubařské ordinace v Česku pacienti často opouští až o tisíce korun chudší, protože zdravotní pojišťovny řadu stomatologických zákroků neproplácí. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) teď připravuje plán, který by lidem umožnil se pojistit právě pro případy, že by u zubaře museli zaplatit velkou částku.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) se v červencovém rozhovoru s HN pozastavil nad tím, proč pojišťovny podobnou možnost už dávno nenabízejí.

"Prostor pro zdravotní připojištění by tady nepochybně byl, ale zatím se zdá, že pojišťovny o to nejeví zájem," řekl.

Podobně se vyjádřil také během setkání s ředitelem VZP Zdeňkem Kabátkem, který sám považuje nabídku komerčního připojištění za logickou. Teď ministr vítá, že VZP převzala iniciativu. "Vnímám to jako pozitivní snahu v oblasti zubní péče, kde už dnes pacienti musí za řadu výkonů platit," podotkl.

30 tisíc

Až tolik stojí zubní implantát.

2,5 tisíce

Až tolik stojí bílá plomba.

Všeobecná zdravotní pojišťovna zatím konkrétní obrysy připojištění nechce blíže komentovat.

"Jakékoliv − byť třeba dílčí − výstupy od nás dostane jako první ministr Němeček," uvedl mluvčí VZP Oldřich Tichý.

Zdravotní pojišťovny ze zákona nemohou nabízet komerční pojištění. VZP má ale dceřinou akciovou společnost, která dnes se zájemci sjednává třeba pojištění pro případ, že dostanou rakovinu a přijdou kvůli nemoci o příjmy.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.