V Irsku loni v prosinci vláda přijala návrh zákona, který zavádí povinné označování škodlivosti lihovin. Kromě toho zakazuje reklamu na jakékoliv alkoholické nápoje ve vozech hromadné dopravy a na zastávkách poblíž škol a zavádí zvláštní daň ve výši deseti centů na každý gram alkoholu, který nápoj obsahuje.

Evropská komise se nyní zabývá myšlenkou navrhnout povinné označování tvrdého alkoholu pro celý jednotný evropský trh. Na lahvích s rumem, vodkou nebo třeba whisky by tak za čas mohlo stát třeba "pití zabíjí" nebo "těžce poškozuje zdraví". Vyloučit se nedá ani návrh na povinné zavedení odstrašujících obrázků, např. jater nebo mozku zničených alkoholem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.