Bezhotovostní placení vyhrává souboj s hotovostí. Lidé na celém světě stále více platí kartami v kamenných i internetových obchodech a stejně je tomu také u nás. Češi v posledních letech patří k největším uživatelům inovací od bezkontaktních karet, kde počtem plateb na jednu kartu zaujímáme první příčku na světě, až po mobilní platby. Inovací a změn v sektoru platebních služeb bude ale mnohem více.

Dlouho byly platební karty jen pohodlným a bezpečným doplňkem při našich nákupech doma nebo v zahraničí, ale od 90. let minulého století jejich používání výrazně vzrostlo. Jestliže v roce 1990 dosáhl objem plateb a výběrů hotovosti provedený kartami MasterCard, Visa, American Express, Diners Club a JCB dohromady 744 miliard dolarů, v roce 2015 to bylo již 13 bilionů dolarů. To je více než 17násobný růst za 25 let.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.