Nejvyšší představitel Deutsche Bank John Cryan vstoupil minulý týden na americkou půdu s jediným cílem. Vyjednat se zástupci tamního ministerstva spravedlnosti snížení pokuty, kterou největší německá banka v USA dostala za to, že před světovou finanční krizí klamala investory na trhu s hypotečními cennými papíry.

Ani Cryanova osobní přítomnost ale Američany nepřesvědčila, a tak Deutsche Bank stále hrozí, že bude muset zaplatit až 14 miliard dolarů. V takovém případě by banka, která se kromě ztráty důvěry potýká také se špatnými hospodářskými výsledky, pravděpodobně potřebovala finanční injekci. Požádat by o ni musela investory, protože německá vláda na konci září popřela, že by uvažovala o kapitálovém vstupu do Deutsche Bank.

V článku se dále dozvíte

  • Vyjednávání přímo v USA nepomohlo, Deutsche Bank stále hrozí pokuta 14 miliard dolarů.
  • Pokud by ji největší německá banka musela platit, neobešla by se bez kapitálové injekce.
  • Cenné papíry Deutsche Bank už od začátku roku ztratily 45 procent hodnoty.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru