Odboroví předáci se včera sešli s vládním hnutím ANO. Snažili se neúspěšně vrátit k nedávnému rozhodnutí sněmovny zachovat takzvanou karenční dobu, neboli neproplácení zaměstnancům první tři dny nemoci.

Výsledkem jednání šéfů Českomoravské konfederace odborových svazů a představitelů ANO je jen kompromis v podobě výhledu na několik dnů volna ročně na léčbu lehčích onemocnění − takzvaných sick days. "My jsme ke karenční době řekli, že člověk, který je nemocen, je opravdu nemocen, když to rozhodl lékař. U sick days je to subjektivní pocit zaměstnance. Ale jako náhradu si to v podobě pěti dnů dokážeme představit," řekl předseda ČMKOS Josef Středula.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.