V čele Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava stojí Ivo Vondrák šestým rokem, škole zařídil mimo jiné vybudování jednoho z největších superpočítačů v Evropě, který do města láká vědce i firmy. Do voleb v Moravskoslezském kraji vítězně vedl kandidátku hnutí ANO. V pondělí oznámil vznik koalice s KDU-ČSL a ODS, která bude mít v 65členném zastupitelstvu 36 hlasů. Hejtmanem se stane Vondrák.

Koaliční smlouva by mohla být podepsána příští týden. V 11členné krajské radě by ANO mělo mít šest zástupců, lidovci tři a ODS dvě místa.

Rektor se nyní připravuje na to, že z vedení univerzity odejde.

"Škola mi bude chybět. Vedením univerzity pověřím prorektora, dokud se nezvolí nový rektor. A odstoupím od svého platu, abych nebudil dojem, že chci pobírat platy dva," řekl Vondrák.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.