Nízké ceny ropy tlačí Rusko ke škrtům v letošním rozpočtu. Vláda původně počítala, že se ropa bude prodávat za částku o deset dolarů za barel vyšší, než kolik během roku stála. Budou se proto škrtat výdaje, především ve zdravotnictví nebo v dopravě. Na druhou stranu ovšem naroste utajovaná část rozpočtu. Její podíl dosáhne 22,3 procenta všech výdajů, což je rekord od rozpadu Sovětského svazu.

"Žádné nové zdroje financí jsme nenašli. Žádám proto kolegy, aby to měli na zřeteli," prohlásil minulý týden ruský premiér Dmitrij Medveděv před vládní komisí, která připravuje rámcový rozpočet na roky 2017 až 2019. Počítá s tím, že nejbližší tři roky se cena ropy bude pohybovat okolo čtyřiceti dolarů za barel a sankce proti Rusku zůstanou zachovány.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.