Barevné sedací polštáře na zemi, veselé obrázky na zdích a pingpongový stůl v přízemí mají evokovat atmosféru start-upu. Ale košile bez kravat a tmavé kalhoty desítek programátorů evokují, že právě otevíraný Digital Hub, tedy IT centrum americké společnosti GE v Budapešti, je součástí nadnárodní korporace.

Přes sto let starý průmyslový koncern se snaží předhonit konkurenci a stát se zároveň technologickou firmou. Buduje takzvaný průmyslový internet, tedy datové propojení a softwarové zpracování údajů z milionů průmyslových zařízení, která vyrábí. V Německu se pro podobný trend používá označení Průmysl 4.0.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.