Až v květnu 2018 vstoupí v účinnost nové evropské nařízení o ochraně osobních údajů, budou muset všechny firmy, státní úřady nebo třeba nemocnice ještě více zajistit, aby se žádná osobní informace, kterou spravují, nedostala do nepovolaných rukou.

Kdo přitom svá data dostatečně nezabezpečí, tomu může hrozit pokuta až do výše čtyř procent celosvětových tržeb jeho firmy. Maximální sankce činí 20 milionů eur (540 milionů korun). Náklady na kybernetickou ochranu a právní pomoc nutnou pro přepracování nynějších souhlasů s využitím osobních dat budou přitom podniky a státní organizace muset zaplatit z vlastních kapes.

Na nové pravidlo však většina z více než 400 tisíc českých firem zatím není připravena.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru