O Deutsche Bank, která aktuálně čelí v Americe obrovské pokutě až 14 miliard dolarů za nekalé praktiky na trhu s hypotékami a jejíž akcie se propadly na nejnižší hladinu od roku 1983, se v tuto chvíli s jistotou dá říct jediné − nepadne. To samé ovšem se stejnou jistotou nelze tvrdit o jejím šéfovi, britském bankéři Johnu Cryanovi.

Jeho loňský nástup do vedení největší německé banky byl přitom impozantní. Banku přebíral ve špatném stavu: finanční ústav byl podkapitalizovaný, trpěl pod tíhou přemrštěných nákladů, jeho IT infrastruktura byla notně zastaralá a cena akcií se postupně propadala. Tehdejší vedení se nedokázalo shodnout na restrukturalizaci. Banka v té době čelila pokutě za manipulaci s úrokovou sazbou LIBOR, která dosáhla 2,5 miliardy dolarů. Mimo jiné i proto, že odmítala při vyšetřování spolupracovat s regulátory.

Deutsche Bank měla problémy i uvnitř, s vlastní firemní kulturou.

Exšéf korporátního bankovnictví Colin Fan dokonce v roce 2014 natočil video, v němž zaměstnancům vysvětluje, že nesmí být arogantní a namyšlení.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?