Víkendové místní volby v bosenské Srebrenici měly nečekaný průběh. Do prostor volební komise vtrhla speciální jednotka policie Republiky srbské a zmocnila se odevzdaných volebních lístků. Přerušila tak přepočítávání výsledků z několika okrsků, které nařídila centrální vláda v Sarajevu kvůli obavám z možných nesrovnalostí.

Ve Srebrenici vůbec poprvé od konce války v Bosně a Hercegovině v roce 1995 zřejmě usedne do křesla starosty Srb. Podle předběžných výsledků získal zhruba 70 procent hlasů Srb Mladen Grujičić a porazil tak dlouholetého starostu, Bosňáka Ćamila Durakoviče.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.