Ekonomický institut CERGE-EI se rozhodl talentovaným studentům středních škol ukázat, že ekonomie není jen suchá věda, ale zkoumá třeba i to, z jakých důvodů lidé darují peníze na charitu, proč teenageři začínají kouřit či jak souvisí příspěvky politickým stranám se získáváním veřejných zakázek.

Na CERGE proto otevřeli dvanáctitýdenní kurz aplikované ekonomie pro středoškoláky, kde se naučí pracovat s daty, což je dnes na trhu práce velmi ceněná schopnost, a také si vyzkouší ekonomický výzkum. Původně institut počítal s dvacetičlennou skupinkou a oslovil pouze prestižní pražská gymnázia. Jenže záměr se přes sociální sítě šířil dál a zájem projevilo přes šedesát studentů z celé republiky. Nakonec jich přijali třicet.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.