Automobilka Toyota pokračuje ve spolupráci s koncernem francouzských značek Citroën a Peugeot. Firmy společně připravily další užitkový model − novou generaci kompaktní dodávky, která v případě japonské značky nese název Proace. Se svým předchůdcem, který se prodával bezmála deset let, nemá kromě jména prakticky nic společného. A to je dobře. Podařilo se postavit variabilní užitkový vůz, který překvapí svými schopnosti, jak HN zjistily během prvního testu v okolí polské Varšavy.

Toyota Proace zapadá do střední velikosti dodávek, ale v některých va­riantách se jí daří zasahovat i do oblastí, kde už najdete menší i větší soupeře. Důkazem budiž délka karoserie, která má u nejmenší verze hodnotu 4606 milimetrů. Krátký užitkový vůz tak může posloužit jako mrštná rozvážková služba do úzkých městských uliček. I proto se na českém trhu označuje názvem City. Varianty Medium (délka 4956 milimetrů) a Long (5308 milimetrů) už mají obsáhnout většinu podnikatelských potřeb, nejen svou kapacitou, ale i schopností uvézt poměrně těžký náklad.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.