O tom, jestli má český podnik šanci uspět v Číně, nerozhoduje jeho velikost. Na základě zkušeností z čínského trhu to tvrdí Aleš Křemen, majitel firmy Woodcomp Propellers, která v Odoleně Vodě u Prahy vyrábí letecké vrtule. Společnost zaměstnává jen 35 lidí, přesto patří mezi světové lídry ve svém oboru. A právě takové podniky mají podle Křemena šanci uspět při exportu do Číny. "Podstatné je, co firma dokáže vyprodukovat a čím je zajímavá. Klidně se může jednat o malou firmu, která ale udělala světový objev nebo má špičkový výrobek, o který je zájem," říká.

Manažeři Woodcomp Propellers usilovali o prosazení na čínském trhu několik let. Podle obchodního ředitele firmy Jiřího Holoubka bylo nejsložitější najít v zemi obchodního partnera. Hledání toho nejvhodnějšího trvalo Holoubkovi tři roky. "Solidní partner je to nejdůležitější, bez toho nemáte na čínském trhu šanci. Jen Číňan může na tamním trhu získat slušné zakázky," je přesvědčený šéf obchodu Woodcomp Propellers.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.