Přirovnání o slonu a mouše je v případě Číny a Česka celkem namístě. Přesto hlavně v poslední době zájem českých exportérů o čínský trh roste, i když riskují "zašlápnutí", respektive zcizení know-how. "Pokud naši exportéři najdou díru na čínském trhu, tak to pro ně může znamenat zásadní přínos," říká Bořivoj Minář, viceprezident Hospodářské komory ČR.

Samozřejmě je podle jeho zkušeností třeba být obezřetný a vlastní know-how si chránit. "Firmy musí zároveň neustále pracovat na inovacích, jedině tak se dá minimalizovat riziko kopírování produkce," je přesvědčený Minář. Obavy, jestli není Česko "pod rozlišovací schopností Číny", viceprezident Hospodářské komory nesdílí. Naopak z důvodu struktury a možností bere Čínu jako velký potenciál pro český byznys.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.