Při debatě o elektronické evidenci tržeb (EET) je Chorvatsko nejčastěji skloňovanou zemí. Český ministr financí Andrej Babiš, z jehož dílny povinnost elektronického odesílání účtenek vzešla, středomořskou zemi uvádí jako příklad, kde evidence tržeb skvěle funguje. Podnikatelé poukazují na to, že to byl průšvih a že Chorvaté jsou jen kousek od zrušení této evidence.

Pravda je taková, že místní prodejci jsou z nové daňové povinnosti nešťastní, houfně ji ignorují a inkasují nemalé pokuty. Na různých daních však země vybrala podle informací chorvatské daňové správy miliardy kun navíc.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.