V Evropské unii je každý čtvrtý start-up či jiný nový počin motivován pomocí ostatním lidem. Sociální ekonomika dnes dokonce v EU tvoří už 10 procent hrubého národního produktu a dává práci více než 11 milionům lidí.

Sociální podnikání využívá standardní byznysové principy a techniky, ale zároveň svými aktivitami řeší určitý sociální problém, na což reinvestuje celý nebo většinu zisku. Často dává práci lidem, kteří jsou obtížně zaměstnatelní, potýkají se například se zdravotním handicapem, vracejí se z výkonu trestu nebo jsou prostě z nějaké znevýhodněné skupiny, třeba kvůli věku. Naše země patří v EU k těm s nejnižší mírou nezaměstnanosti a řadíme se i ke státům s nízkou mírou chudoby, přesto se tyto problémy dotýkají nejméně pár set tisíců lidí. Je proto dobře, že jsou okolo nás ti, kteří hledají cestu, jak problémy řešit jinak − bez závislosti na dotacích a podnikatelskou cestou.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.