Mezi tradiční vystavovatele na Mezinárodním strojírenském veletrhu patří holding Vítkovice Machinery Group. Na jeho expozici v pavilonu V číslo 114 najdete i model technologické jednotky pro separaci bioplynu na bioCNG. Novinka v oblasti využití obnovitelných zdrojů energie, která je zaměřená na rozvoj soběstačnosti regionů, byla za inovaci nominovaná na Zlatou medaili MSV 2016.

Unikátní separační jednotka je součástí energetického cyklu tzv. měst budoucnosti. "Na začátku cyklu je čistírna odpadních vod, skládka nebo bioplynová stanice - jakékoli zařízení, ve kterém se organický odpad transformuje na plyn. Ten přechází do kogenerační jednotky, ve které vzniká elektřina pohánějící zbytek soustavy. Dalším článkem je zmíněná separační jednotka, ve které z bioplynu vzniká bioCNG, tedy čistý biologický metan, který jde do mateřské plynové stanice nebo mobilních plynovodů. Přebývající plyn ze separační jednotky se zpracovává v kogenerační jednotce," vysvětluje cyklus vzniku bioCNG Libor Witassek, generální ředitel Vítkovice Group.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.