Když se mají podnikatelé shodnout na jasném vzkazu budoucím krajským vládám, výsledek je jednoznačný.

"Zaměřte se na školství. Chybí nám kvalifikovaní lidé, technici, řemeslníci, kvalita a atraktivita zejména učňovských škol jsou opravdu mizerné. To je zapotřebí změnit," říkají byznysmeni z třinácti krajů v předvolebních rozhovorech, které s nimi vedli reportéři Hospodářských novin.

Objevily se samozřejmě i stesky na kvalitu silnic či úroveň zdravotní péče, požadavek na kvalitnější střední školství však převládal.

"Nikdo nechce vstávat ráno ve tři nebo chodit na noční. A je to stále horší. Pekař si tady vydělá 30 tisíc hrubého, ale lidem to nestačí. Je tady sice cukrářské učiliště, ale my jsme s ním před deseti lety rozvázali spolupráci, protože jejich zájem byl pouze nabírat učně, aby z nich měli peníze. Nezajímalo je, co umí," stěžuje si například liberecký podnikatel a pekař Jiří Bláha.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.