V českých rodinách se společnému podnikání daří, nicméně ne vždy jsou kvůli příbuzenským vztahům řádně upraveny všechny právní aspekty rodinné firmy. Příbuzní, většinou nejužší rodina, si navzájem věří, do byznysu zapojují své děti, a když je společná vůle, podniku vazby prospívají a cesta za úspěchem je snazší. Jenže…

Představme si modelový případ. Manželé středního věku si splní svůj sen a otevřou si restauraci. A to na základě živnostenského oprávnění otce rodiny. Manželka se na provozu restaurace podílí, ale živnostenské oprávnění nemá a manžel ji zaměstnat nemůže. Výdělek restaurace kryje provozní náklady a jejich platy, tedy zaopatření rodiny včetně dvou synů, jednoho dospělého a druhého nezletilého. Dospělý syn navíc s provozem rodinné firmy pomáhá.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.