Sociální demokraté mají dnes jedenáct hejtmanů a v osmi krajích vládnou v koalici s komunisty. Tato oranžovo-rudá souručenství se podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky osvědčila a mělo by se v nich pokračovat. Ba co víc, premiér připouští, že je možná na čase se s komunisty začít bavit i na té vyšší, vládní úrovni. "Měl bych ale podmínky," prohlásil.

HN: Vaše heslo pro krajské volby namířené proti ANO zní: "Kraj není firma." Ale proč by neměl být? Ve firmách obvykle každý ví, co má dělat. Vy nechcete, aby kraje fungovaly?

Ne ve všech firmách to funguje. Když si vzpomenu, jak dopadly některé krajské nemocnice ve středních Čechách, které byly za hejtmana ODS Bendla privatizovány i hlasem paní Jermanové, jež je nyní v hnutí ANO, nebylo to nic hezkého. Řada z těch nemocnic neposkytovala rozsah péče, který nabízely před privatizací.

Když budete kraje řídit jako firmu, tak se logicky budete zbavovat toho, co nevydělává. A veřejné služby nejsou od toho, aby vydělávaly, ale od toho, aby zajistily lidem zdravotní péči, sociální péči ve stáří, vzdělání a dopravu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.