Lidovou stranu ve Španělsku dohnala korupce z minulosti. Před soudem v Madridu stanulo 37 lidí, včetně tří bývalých pokladníků strany. Čelí obvinění, že se zapojili do propletence úplatků, veřejných zakázek a kont ukrytých ve Švýcarsku.

Jde o jeden z největších úplatkářských skandálů v moderních dějinách Španělska, který prostoupil až do nejvyšších pater nejsilnější strany v zemi.

Případ, který vyšetřovatelé pojmenovali "Gürtel" podle jeho hlavní postavy, španělského podnikatele Franciska Correy (jeho jméno ve španělštině znamená "pásek", v němčině tedy "gürtel"), se táhne dlouhých osm let. Teď se dostal do závěrečné fáze, která bude trvat několik dalších měsíců.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.