Po čtyřech letech se vrací snaha zpřísnit praxi mladých advokátů a koncipientů proudících do advokacie. Když se v roce 2012 zástupci advokátů snažili prodloužit délku praxe koncipienta ze tří na pět let, jako je tomu třeba na Slovensku, setkali se s protesty koncipientů i některých advokátů a návrh nakonec neprošel. Nyní do sněmovny míří novela zákona o advokacii s novinkami, jež některé opět rozzlobily.

Jednak zakazuje začínajícím advokátům, kteří se profesi věnují méně než tři roky, školit koncipienty − ti jsou často v kancelářích cennými pomocníky. A určuje také mimo jiné, že na jednoho advokáta "školitele" připadnou nanejvýš tři koncipienti. Doposud taková "kvóta na hlavu" neexistovala.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.