Je největším podnikem v Třemošnici a okolí, a přece není snadné ho najít. Strojírenská továrna Kovolis Hedvikov, která zaměstnává tisíc lidí, je skrytá v lese na okraji města i Železných hor. Na nádvoří s nepřehlédnutelným sousoším slévačů, kteří tady zbyli z časů, kdy firma za socialismu patřila pod strojařského obra ZTS Martin, je živo.

Zakázek má podnik z pozapomenuté části Pardubického kraje dost. Současná krajská vláda má ale podle jejího ředitele Miloslava Pavlase za prosperitu firmy jen minimální zásluhu. "Politici si hrají svoji hru, a že by byla citelná jejich pomoc, to ne. Oni nás potřebují jen k volbám, jinak si vystačí sami," říká ředitel a spolumajitel podniku, který dodává hliníkové odlitky pro řadu různých automobilových firem, včetně Škody Auto, Peugeotu a Citroënu. 

Rozhovor s Miloslavem Pavlasem je součástí speciálu, kde se web HN ptá byznysmenů na situaci v krajích před blížícími se volbami.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.