Střední Evropa zažívá dobré časy. Platí to jak o české ekonomice, tak o Maďarsku či Polsku, zůstaneme-li u našeho neeurového okolí. Solidní hospodářský růst ústí do pozitivního vývoje na trhu práce a dobré nálady spotřebitelů. Vlády by rády, aby tato konstelace trvala i nadále a přenesla se také na voliče. Česko čekají parlamentní volby příští podzim, v Maďarsku se uskuteční na jaře roku 2018.

Obě země by v příštím roce mohly vykázat přinejmenším vyrovnané rozpočtové hospodaření, to však není v předvečer voleb prioritou. Polský rozpočtový schodek pak balancuje těsně pod třemi procenty hrubého domácího produktu s tím, jak se vláda vzešlá z loňských voleb snaží splnit alespoň část předvolebních slibů.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru