Tři roky v politice nezměnily názor Andreje Babiše, že není politikem, přestože politiku denně dělá. I v rozhovoru pro HN implicitně opakuje staré mantry, podle nichž přišel do politiky pracovat a že pracuje víc než ostatní. Je třeba jeho politické působení brát jako oběť.

Podobně argumentoval v minulosti italský premiér Silvio Berlusconi a nepřestal s tím, ani když už bylo jasné, že Berlusconiho byznys jeho vstupem do vlády netrpí, ale vzkvétá. Trvalo deset let, než si moudrý italský lid všiml, že boss, který odmítá být politikem, politiku bezohledně (oficiálně nevědomě) využívá k naplňování svých zájmů… Babiš dělá totéž: jeho byznys díky působení ve vládě různorodě posiluje, ministr financí přesto tvrdí, že pracuje v zájmu lidu, zajímá se o "rozpočet, prachy a zákony", nic víc, nic míň. A lid? Lid svému hrdinovi-nepolitikovi, který každého politika odhaluje coby papaláše-nepoctivce, zatím tvrdošíjně věří.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru