Terezie Trusinová vede oděvní společnost Timo, která vyrábí spodní prádlo, plavky, pyžama i prádlo pro ženy, které přišly o prso. Chybí jí však zaměstnanci. "Vyučené švadleny nejsou. Své zaměstnance hledám na úřadech práce, pak je rekvalifikuji," popisuje Trusinová.

Od vedení Ústeckého kraje, kde její litoměřická společnost sídlí, by tak uvítala větší aktivitu v propojování škol se zástupci firem. "Kraj tvrdí, že se snaží mladé lákat do učebních oborů a zamezit tomu, aby například na gymnázia odcházeli studenti, kteří na ně nemají. Nechci jim nijak křivdit, ale já to nevidím," dodává Trusinová, která firmu Timo v roce 2009 převzala od maminky společně se svou sestrou Markétou Jiráčkovou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ředitelka oděvní společnosti Timo Terezie Trusinová ráda žije v Ústeckém kraji, ale ocenila by, kdyby kraj s místními podnikateli více komunikoval.
  • Řešit by chtěla například nedostatek absolventů v oborech, jako jsou švadleny, ale i elektrikáři nebo strojaři. "Přijde mi zbytečné podporovat desítky ekonomických škol," říká.
  • Rozhovor s Terezií Trusinovou je součástí speciálu, kde se web HN ptá byznysmenů na situaci v krajích před blížícími se volbami.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.