Další rozvoj Moravskoslezského kraje je podmíněn rozvojem jeho univerzit, tedy Vysoké školy báňské − Technické univerzity Ostrava, Ostravské univerzity a Slezské univerzity Opava. Myslí si to rektor technické univerzity Ivo Vondrák. Studenti už dnes tvoří deset procent obyvatel Ostravy.

Moravskoslezský kraj se vždy živil výrobou, která je drahá, má velkou spotřebu materiálu i energie, ale nízkou přidanou hodnotu. Podle Vondráka by firmy své bohaté zkušenosti z výroby měly nadále využívat, ale k tomu navíc provázet své výrobky od vzniku až po prodej. "Potenciál vzdělaných lidí už na to v regionu je. A firmy se již učí procházet celým cyklem od toho, že si výrobek vymyslí, vytvoří mu design − proto je dle mého názoru důležitá třeba i existence Fakulty umění na Ostravské univerzitě −, pak ho vyrobí a následně mu udělají marketing a prodají ho," je přesvědčen rektor.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.