Generální ředitel skupiny Vítkovice Libor Witassek říká, že její budoucnost je v jednodušší, dynamičtější struktuře a ve vodíku. Úkolem nového šéfa, který do funkce nastoupil před třemi měsíci, je přinést jiný pohled − podpořit ve třiatřiceti společnostech skupiny Vítkovice to, co je v nich dobré, a odstřihnout to, co skomírá.

HN: Před třiceti, dokonce i čtyřiceti lety vyráběly jednotlivé závody společnosti Vítkovice lodní hřídele, mostní konstrukce nebo energetické celky. A vyrábějí je i dnes. Snad jen těch parogenerátorů pro jadernou energetiku odsud odjíždí méně než v minulosti. Takže co se vlastně změnilo?

Opravdu stále vyrábíme mostní konstrukce i ty hřídele a také velké investiční celky. Například teď vyvážíme do Egypta válcovnu měděných slitin za více než půl miliardy korun. Takže to vypadá, že je sortiment stejný jako před mnoha lety, přestože změny jsou hlavně v posledních pěti letech dramatické.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.