Oprava druhořadých silnic je téma, které doposud nikoho z politiků příliš nezajímalo. Ale blíží se krajské volby a peníze na záplatování okresek jsou dalším dobrým důvodem pro to, aby se do sebe pustily dvě největší vládní strany.

ČSSD požaduje miliardy na opravy silnic II. a III. třídy, o kterých je řeč a o něž by se ze svých rozpočtů měly starat kraje. Premiér Bohuslav Sobotka dokonce vyzval ministra dopravy za hnutí ANO Dana Ťoka k odstoupení, pokud peníze na zmíněné opravy nedá. Ministerstvo dopravy však odmítá dát na opravy krajských silnic jakoukoliv částku. "Považuji za nutné, abychom pomohli krajům s údržbou a opravami silnic II. a III. třídy. Odmítám proto výroky ministra dopravy Dana Ťoka, který nechce dát krajům ani korunu. Není možné je nechat vyhladovět," řekl Sobotka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.