"Pokud lidstvo zůstane na Zemi, nutně jednou přijde událost, která člověka z tváře Země vymaže. Alternativou je stát se vesmírnou civilizací a meziplanetárním druhem." Elon Musk, majitel společností Tesla a Space X, na astronomickém kongresu v Guadalajaře potvrdil, že je mužem velkých snů. Představil projekt, který by měl člověka dopravit na Mars. Dnes by podle něj cesta stála jednoho pasažéra asi 10 miliard dolarů. Aby se Mars stal obyvatelným, musí podle něj suma spadnout na 200 000 dolarů.

Nad Muskem se lze možná usmívat, třeba proto, že už má pro kosmickou loď název − Srdce ze zlata, podle lodi z asi nejlegračnější sci-fi všech dob − Stopařova průvodce po galaxii Douglase Adamse. Na druhou stranu je otázkou, kde by lidstvo bez lidí jako Musk bylo. Či spíše, za kolik by se aktuálně dala pořídit nejmodernější kamenná sekera.

jarvis_57ebfb0d498ef3f58e09ccf3.jpeg
Elon Musk, majitel společností Tesla a Space X, na astronomickém kongresu v Guadalajaře představil projekt, který by měl člověka dopravit na Mars.
Reuters

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru