V Bosně a Hercegovině se opět probouzí radikální nacionalismus. V budoucnu by mohlo dojít i k rozpadu země tvořené dvěma částmi s velkou autonomií, tedy Republikou srbskou a Federací Bosny a Hercegoviny.

O víkendu se v Republice srbské, kde žijí převážně pravoslavní Srbové, konalo kontroverzní referendum. Téměř 100 procent hlasujících se vyjádřilo, aby se 9. ledna i nadále slavil státní svátek. Právě tento den v roce 1992 Republika srbská vyhlásila nezávislost a pár měsíců poté se v zemi rozhořela občanská válka, jež si vyžádala 100 tisíc obětí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.