Práce kvapná… Pravdivost známého rčení si mohl ověřit asi každý, ale málokoho to bude stát až dvě miliardy dolarů a osm procent obratu jako firmu Samsung. Problémy s vybuchujícími bateriemi v telefonu Note 7 totiž neskončily nucenou výměnou vadných kusů. Uživatelé z Koreje po výměně za opravený model hlásí jiné, ale také závažné problémy, opět spojené s napájením. Nové modely využívají baterie společnosti Amperex Technology, které mají stejnou kapacitu, ale jsou menší a neobsahují výrobní vady. Podle zákazníků se však jejich vyměněné telefony přehřívají a rychle jim klesá kapacita akumulátoru, a to i v případě, že je telefon v nabíječce.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru