Slovenský stavař Ľuboš Hlavatík stupňuje útočnou billboardovou kampaň na českou pobočku zámožného německého developera Trei Real Estate. Jeho neobvyklý nátlak přitom neušel mnoha Pražanům: Hlavatík nechal během září na dva týdny postavit před sídlo firmy Trei na frekventovaném Rohanském nábřeží dvě dodávky s obřími plakáty. Na nich Trei označil jako dlužníka, jenž nezaplatil dodavatelům na stavbách obřích nákupních center, která si Trei u stavebních firem coby investor objednává na klíč.

Podobnou plakátovou akci už Hlavatík uskutečnil minulý měsíc. Jak informovaly HN, které spory kolem obchodních zón dlouhodobě detailně mapují, Hlavatík billboardy umístil před nákupními centry v Mohelnici a ve slovenské Galantě, která si Trei nechala postavit a na jejichž vybudování se podílela Hlavatíkova společnost Otnava. Hlavatík však tvrdí, že ačkoliv je dílo hotové, nemá zaplaceny všechny domluvené peníze. Celkem jde o více než 10 milionů korun. "Na sedm splátek nedovolila společnost Trei vystavit faktury, protože prý nebyly splněny podmínky fakturace. To je nesmysl. Budovy jsou zkolaudované, tudíž nemohl vzniknout problém," tvrdí Hlavatík.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru