Miroslav Motejlek, provozovatel byznysového informačního webu, na kterém také publikuje své články, dostal pokutu od centrální banky za údajnou manipulaci s cenou akcií telekomunikační společnosti O2.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • ČNB rozhodla o pokutě pro provozovatele byznysového webu Miroslava Motejlka po více než roce zkoumání skokového posílení akcií O2.
  • Loni v srpnu akcie O2 skokově posílila před zveřejněním zprávy o možné mimořádné výplatě akcionářům. Způsob zveřejnění citlivé informace kritizovali investoři a analytici.
  • Miroslav Motejlek tvrdí, že své pozitivní komentáře o budoucí hodnotě akcií O2 na sociálních sítích opíral o veřejně dostupné informace. Proti pokutě se bude bránit podáním rozkladu, případně správní žalobou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru