V prostorné hale výrobního závodu farmaceutické společnosti GlaxoSmithKline hlučí stroje tak, že není slyšet téměř vlastního slova. Jeden po druhém si "předávají" skleněné ampulky. První je plní očkovací látkou a plynule posílá dál, další už uzavřené ampule s injekcí balí do krabičky a poslední přidává příbalový leták a vkládá vše do velké papírové krabice.

Jsou léky zboží? EU chystá nástroj, díky němuž by byl jejich přeprodej do ciziny nelegální - čtěte ZDE

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Farmaceutická společnost GSK v Toskánsku vlastní výzkumné centrum a výrobní závod. Zaměstnává zde 2500 lidí.
  • Ve výrobním závodě se dělají vakcíny proti několika druhům meningokoku, klíšťové encefalitidě, chřipce nebo třeba také tetanu.
  • V Sieně se GSK soustřeďuje například na vývoj vakcín nové generace proti meningokoku, dále pak proti bakteriím, jako je zlatý stafylokok.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama