Moc teroristické organizace Islámský stát (IS) se pravděpodobně zhroutí, jakmile padne irácký Mosul, největší město ovládané teroristy. Podle listu The Wall Street Journal, odvolávajícího se na americké vládní zdroje, by měli iráčtí vojáci s podporou Američanů zaútočit na Mosul v polovině října. Dobytí Mosulu ale zřejmě vyvolá další problémy.

Nechtění spojenci Ameriky

Spolu s iráckou armádou se budou na dobytí města zřejmě podílet iráčtí Kurdové a irácké šíitské milice, čímž se zvýší riziko rozpadu Iráku a posílí vliv šíitského Íránu v zemi. To je situace, které chce Washington zabránit. Navíc z města prchnou statisíce lidí, mezi nimi i skrytí bojovníci Islámského státu, a to může vyvolat zmatek na dosud stabilním severu Iráku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.