Vláda ve středu schválila státní rozpočet na rok 2017. Plánuje v něm rozdávat peníze všem, kterým rozdávat může. Polepší si úředníci, vojáci, policisté, lékaři, učitelé a také důchodci. Právě o valorizaci penzí se strhla hádka mezi ministrem financí Andrejem Babišem z hnutí ANO a ministryní práce z ČSSD Michaelou Marksovou, která za větší podporu starých a chudých dlouhodobě bojuje.

HN: Nedá mi to nezeptat se − kdo přišel s návrhem zvýšit důchodcům penze o tři stovky? Pohádali jste se o "otcovství" s Andrejem Babišem, tak jak to dopadlo?

Pamatuji si, že ještě loni jsem chtěla, aby vláda zafixovala příspěvek v hodnotě dvě stě korun. Tehdy jej ANO zamítlo, pro hlasovala jen sociální demokracie. Letos se jako první zmínil o třech stovkách pan Babiš, jenže když pak byla koaliční rada, náhle z nich byly dvě stovky.

Na té koaliční radě jsem se přihlásila a řekla: Slíbil jste tři sta korun, tak by to mělo být tři sta korun. Ale hlavní je, že to dobře dopadlo.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.